To jedna z najatrakcyjniej położonych miejscowości w powiecie choszczeńskim. Właśnie rozpoczęły się tu prace, które wprowadzą wieś w XXI wiek. Łasko, położone pomiędzy trzema niezwykle urokliwymi jeziorami, zyska kanalizację i nową drogę.


Tereny przy Rezerwacie Przyrody Łasko oraz jeziora Okrągłe, Krzywe i Przytoczno co roku przyciągają setki turystów. Do Łaska w okresie letnim zjeżdżają się miłośnicy aktywnego wypoczynku z całej Polski. Teraz wieś się zmienia. Właśnie zaczęły się dwie ważne inwestycje.

Pierwsza to przebudowa miejscowej drogi na odcinku blisko 600 metrów. Przewidywana wartość inwestycji to około 615 800 zł. Roboty mają się zakończyć na początku przyszłego roku.

Wieś zyska też kanalizację. Tutaj rozmach inwestycji jest o wiele większy. Dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego gminę czeka kanalizacyjna rewolucja: budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Łasko wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków i istniejącej sieci kanalizacyjnej w gminie Bierzwnik. Cały projekt realizowany będzie nie tylko w Łasku, ale również w Bierzwniku, Starzycach, Płoszkowie, Jaglisku i Wygonie.