Nasz region dołączył do globalnej sieci ładowarek Tesli. Pod Choszcznem stanęły dwa rodzaje ładowarek do aut elektrycznych, jeden uniwersalny, drugi do wspominanej Tesli.


Inwestycja została wykonana na jednym z najbardziej cenionych pól golfowych w Polsce, na terenie Modrego Lasu pod Choszcznem. Tym samym nasz region dołączył do globalnej sieci ładowarek Tesli w ramach programu Destination Charging.

Jak informują pracownicy pola golfowego, teraz w Modrym Lesie znajdują się dwa punkty ładowania samochodów Tesli i jeden uniwersalny do ładowania samochodów innych marek.

To pierwsza tego rodzaju inwestycja w regionie. Na facebookowym profilu Modrego Lasu można znaleźć informację, że pierwszy kierowca Tesli, który pojawi się na choszczeńskim polu golfowym, może liczyć na gorące powitanie i upominek.

Przypomnijmy: program Destination Charging zakłada, że ładowarki Tesli będą budowane w miejscach rekreacji oraz przy luksusowych hotelach. W Polsce punktów ładowania Tesli jest niewiele. W naszym województwie można takie ładowarki znaleźć przy szczecińskim Park Hotelu.