Nowoczesne rozwiązania związane z łącznością cyfrową znalazły już miejsce w Stowarzyszeniu Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Zmiana sieci analogowej na cyfrową niewątpliwie ułatwi wykonywanie zadań przez członków Stowarzyszenia oraz da nowe możliwości.


Stanowisko Koordynacji Stowarzyszenia to miejsce gdzie koordynowane są działania członków SRPP, chociażby podczas zabezpieczeń takich wydarzeń jak WOŚP, Pyrzyckie Spotkania z Folklorem czy imprezy o charakterze sportowym np. Pyrzycka Szybka Dycha. Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia nieustannie dążą do ciągłego rozwoju co dało możliwość utworzenia stanowiska na bardzo dobrym poziomie funkcjonalności.

W tym tygodniu udało się nam uruchomić sieć cyfrową. Zainstalowany został panel do łączności oraz zakupiony został radiotelefon umożliwiający pracę cyfrową zamiast analogową.

Co zyskało Stowarzyszenie? 
Dzięki łączności cyfrowej zyskaliśmy nieograniczony zasięg. Wszędzie tam gdzie znajduje się dostęp do internetu możemy prowadzić korespondencję. W praktyce wygląda to w ten sposób, że nadawać można bez problemu bez względu na odległość. Kolejnym plusem zastosowania takiego rozwiązania jest brak zakłóceń oraz dobra jakość dźwięku.


Nie tylko komunikacja głosowa.
Zakupiony radiotelefon w połączeniu z panelem zainstalowanym na Stanowisku Koordynacji Stowarzyszenia daje możliwość odbierania nie tylko korespondencji w formie głosowej ale również można otrzymywać komunikaty tekstowe oraz zdjęcia. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne np. podczas poszukiwań osoby zaginionej. Członkowie Stowarzyszenia natychmiast po wysłaniu informacji na urządzenia ze Stanowiska Koordynacji Stowarzyszenia otrzymają np. rysopis osoby zaginionej oraz zdjęcie osoby zaginionej.

W najbliższym czasie członkowie Stowarzyszenia będą testować nowe rozwiązanie i jeśli system łączności się sprawdzi to sukcesywnie będą wymieniane urządzenia analogowe na cyfrowe.