Aż 6:0 dla Łabędzia Widuchowa w pojedynku z Czarnymi Czarnówko. Gospodarze w tym meczu nie mieli szans na nawiązanie równorzędnej walki. Swoich przeciwników rozgromił również Grot Gardno i awansował na fotel wicelidera. W cedyńskim derby Czcibor zremisował z Koroną 2:2.

 

Za nami druga kolejka rozgrywek A klasy. W miniony weekend nie brakowało emocji i wielu bramek. W przypadku pojedynku Czarnych Czarnówki z Łabędziem Widuchowa dodatkową atrakcją dla kibiców była… przewrotka sędziego liniowego, który upadł próbując podążać za akcją. Ten wypadek wzbudził spory aplauz. Dla kibiców gospodarzy była to jednak jedyna atrakcja, Czarni po słabej grze ulegli Łabędziowi Widuchowa aż 0:6. Przyjezdni dominowali w każdym aspekcie gry i wykorzystali większość stworzonych sytuacji strzeleckich. Bramki dla Łabędzia zdobywali: 4′ Łukasz Karapulka, 16′ Leszek Stemski, 24′ Paweł Kaczor, 63′ Leszek Stemski, 82′ Mateusz Czeladziński, 87′ Maciej Drzewiecki.

 

Świetnie zagrali również piłkarze Grota Gardno, którzy na własnym boisku pewnie pokonali Pro-Team Żarczyn 5:1 i tym samym odnieśli już drugie zwycięstwo w sezonie. Z sześcioma punktami awansowali na 2. miejsce w tabeli i są jednym z faworytów do awansu.

 

Nie brakowało dramaturgii w cedyńskich derby, Czcibor podejmował Koronę Klępicz i był faworytem tego spotkania. Lepiej mecz rozpoczęli jednak przyjezdni, którzy pierwsi strzelili bramkę. Po przerwie Czcibor zaczął grać skuteczniej, najpierw wyrównał stan meczu, potem dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu piłkarze z Cedyni prowadzili już 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Klępicza, która strzeliła wyrównującą bramkę i mecz zakończył się ostatecznie remisem 2:2.

 

Swoje pojedynki wygrały również drużyny Iskry Banie i Energetyka II Gryfino. Liderem po dwóch kolejkach jest Witniczanka Witnica.

 

Wyniki 2. kolejki spotkań:

 

Witniczanka Witnica - Rurzyca Nawodna 5 - 3

Grot Gardno - Pro-Team Żarczyn 5 - 1

Czarni Czarnówko - Łabędź Widuchowa 0 - 6

LUKS Krzywin - Iskra Banie 0 - 3

Energetyk II Gryfino - Unia Swochowo                 3 - 2

Zjednoczeni Kurzycko - Chrobry Lisie Pole 2 - 2

Czcibor Cedynia - Korona Klępicz 2 - 2