W dniu 15.06.2019 na Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie rozegrana została dziewiąta edycja Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2019".
W tym roku w grodzie gryfa do rywalizacji stanęło 280 zawodników z 15 ośrodków kyokushin. Sędzią Głownych zawodów był sensei Andrzej Kłujszo ( 4DAN), a organizatorem zawodów Husaria Szczecin i sensei Radosłąw Ambroziak ( 4 Dan).  Tegoroczna edycja Kyokushin Challenge była szczególną, gdyż było to preludium do organizowanych przez Husarzy Mistrzostw Polski Seniorów OPEN, które odbędą się po raz pierwszy w Szczecinie już w październiku na sali SDS.

            Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite, które jest kwintesencją kyokushin karate, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 5-8 latków, którzy startują w konkurencji kumite bez kontaktu, będącym samym w sobie przygotowaniem do walki kontaktowej. Młodzież i dorośli natomiast startowali w semi i light contact. 

            Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką trenera Sensei Tomasza Gibowskiego

 (1 Dan) reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli 11 medali ( 3 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe medale) natomiast Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera Sensei Piotra Kosa ( 2 Dan)  reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli 10 medali (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale). Na uwagę załuguje fakt, iż chojeńscy i moryńscy karatega poprawili swój wynik z ubiegłego roku i zdobyli łącznie 21 medali.

 

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. 

 

Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.