Jakub Szwechłowicz został wyróżniony w wojewódzkim konkursie historyczno-literackim „Korowód pokoleń". Organizatorami wydarzenia była Książnica Pomorska w Szczecinie i Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich województwa zachodniopomorskiego. To już IX edycja, która w tym roku odbyła się w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020.

Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o regionie – jego skomplikowanej przeszłości, żyjącej w opowieściach rodzinnych, tej odległej i tej bliskiej, oraz przybliżenie dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego, tworzenie przywiązania do „małej ojczyzny”, do jej historii i tradycji. Stąd istotna dla organizatorów była nie tylko forma literacka prac konkursowych, ale także zgodność ich treści z faktami historycznymi.
Mimo trudnego czasu pandemii konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej z dumą informujemy, że uczeń kl. VIII b  Jakub Szwechłowicz otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.
Jakub w bardzo dociekliwy sposób ukazał koleje życia swego pradziadka - Michała Lewandowskiego.
Gratulujemy Jakubowi  i życzymy dalszych sukcesów!