Przetarg, który miał wyłonić firmę, jaka będzie się zajmowała wywozem śmieci, został unieważniony. Do końca roku zostało już niewiele czasu, gmina będzie musiała ogłosić zamówienie po raz kolejny. Czy uda się  wyłonić wykonawcę i czy ceny będą niższe niż w ZGDO?

 
Gmina Widuchowa, podobnie jak wcześniej Chojna, za sprawą decyzji radnych odchodzi ze Związku Gmin Dolnej Odry. Od nowego roku sama będzie musiała zajmować się gospodarowaniem odpadów. Co to oznacza dla mieszkańców Widuchowej i okolicznych wsi? Władze gminy chcą, by stawki za wywóz śmieci się dla mieszkańców nie zwiększały, nie wiadomo jednak, czy to się uda.

Ogłoszony w lipcu przetarg właśnie dobiegł końca. Został unieważniony, mimo że swoje propozycje złożyły aż trzy firmy. Według władz Widuchowej, wszystkie oferty przekraczały kwoty, jakie zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania.

Widuchowa musi do końca roku wyłonić wykonawcę, sama nie posiada spółki komunalnej, która byłaby w stanie zajmować się śmieciami na terenie całej gminy. Najprawdopodobniej za kilka dni przetarg zostanie ogłoszony po raz drugi.