To nie pierwszy raz, kiedy ktoś podpalił tablicę informacyjną. Teraz nie nadaje się do użytku, nie jest żadną informacją dla turystów. Strażnicy miejscy apelują, by mieszkańcy miasta reagowali.


Często spotykanym zjawiskiem w Pyrzycach jest niszczenie tablic informacyjnych, znajdujących się przy wałach i zabytkowych murach obronnych. Za każdym takim aktem dewastacji idą koszty związane z naprawą turystycznej infrastruktury, za każdym razem, gdy nie udaje się złapać sprawców, płacą za to podatnicy.

Po raz kolejny doszło do uszkodzona tablicy. Usunięto z niej szybę, a następnie oblano ją substancją łatwopalną i podpalono. Jak się okazuje, nie jest to jednorazowy wypadek.

- Niestety takie sytuacje zdarzają się częściej – informują nas funkcjonariusze straży miejskiej. - Już od blisko pięciu lat, czyli od kiedy pojawiły się te tablice, często są one dewastowane. Ten przypadek został już zgłoszony do odpowiedniego wydziału w Urzędzie Miejskim, prawdopodobnie tablica zostanie wymieniona – tłumaczą strażnicy miejscy.

Apelują, by świadkowie tych zdarzeń reagowali. Każda taka naprawa lub wymiana tablic obciąża budżet gminy, a co za tym idzie, każdego mieszkańca, który płaci w Pyrzycach podatki.

Kamila Dydymska