Zachęcamy do kolejnej edycji akcji „Książka za worek śmieci”. Wiemy, że ostatnia edycja tej akcji w Gryfinie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

IDEA AKCJI

Aktywowanie mieszkańców Gryfina i odwiedzających miasto Gości do wspólnego działania na rzecz środowiska. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!

CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?

Dla uczestników akcji przeznaczyliśmy 30 książek, głównie o tematyce podróżniczej. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w akcji, a w dniu wydarzenia wezmą w nim udział.

JAK MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

Aby zarejestrować swój udział w akcji sprzątania w Gryfinie, wypełnij formularz rejestracyjny. Formularz znajdziesz tutaj

Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

CZY NA AKCJĘ MOGĘ PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM?

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Jeśli na akcję chcesz przyjść z dzieckiem, daj nam o tym znać w formularzu rejestracyjnym.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?

Spotykamy się w sobotę, 12 czerwca o godzinie 10.00 przed Domem Kultury w Gryfinie. Po przybyciu na miejsce zbiórki koordynatorzy akcji wręczą Ci worki i rękawice. Kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy akcji, koordynatorzy przekażą dalsze instrukcje. Następnie ruszymy w teren.

Sprzątanie potrwa około 2 godzin.

ZALECENIA - WAŻNE!

Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, długie spodnie i nakrycie głowy. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. Weź ze sobą zapas wody i przekąski.

Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Weź też plecak lub torbę na książkę.