Już nie jeden, a dwa zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej małoletnich zostały postawione księdzu z Gryfina. Dziś kapłan ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych dzieci oraz zastosowany został wobec niego dozór policji. Prokuratura wydała także postanowienie o poręczeniu majątkowym. 


Prokuratura Rejonowa w Gryfinie uzupełnia postanowienie o kolejne zarzuty w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletnich przez gryfińskiego kapłana. 

O sprawie jako pierwsi pisaliśmy w maju br. w artykule Ksiądz pobił w kościele dziewczynkę? Skandal w gryfińskiej parafii. Kapłan miał wtedy dwukrotnie uderzyć dziewczynkę w głowę, po tym jak ta skubała gzyms na świątyni.

Do kolejnego incydentu tym razem w stosunku do nieletniego chłopca prawdopodobnie miało dojść przed kilkoma dniami przy kościele w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi przy ul. Krasińskiego w Gryfinie. Kapłan miał szarpnąć nieletniego za rękę oraz go pchnąć, w wyniku czego chłopiec doznał obrażeń ciała w postaci otarć naskórka i lekkiego skaleczenia.

21 sierpnia 2017 r. ksiądz został przesłuchany w tej sprawie w Prokuraturze Rejonowej w Gryfinie w charakterze podejrzanego, po czym przedstawiono mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej małoletnich.

Ksiądz nie przyznał się do winy.

Czytaj także:
Proboszcz kpi z sytuacji? Wydał oświadczenie… on tylko… zdjął jej kaptur?!
Ksiądz uderzył, czy ściągnął kaptur? Sprawdzamy w prokuraturze.