Proboszcz gryfińskiej parafii uderzył dziecko? Czy może tylko „ściągnął temu dziecku kaptur” - jak tłumaczył kapłan, gdy sprawa stała się medialna. Zdarzeniem zajęła się Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Sprawdzamy, na jakim etapie jest postępowanie.


Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu. Według rodzica dziewczynki z Gryfina, ksiądz uderzył dziecko na terenie świątyni. Sprawa została zgłoszona na policję, a Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła śledztwo z urzędu.

Na początku kapłan, zapytany o incydent tłumaczył, że poklepał dziewczynkę po głowie. Z czasem zmienił zdanie i wydał oświadczenie, w jakim wyjaśniał, że chciał sprawdzić, kim jest dziecko i zdjął dziewczynce kaptur z głowy i że do żadnego uderzenia w głowę nie doszło.

Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanny Biranowskiej-Sochalskiej, postępowanie w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone. Dla dobra sprawy, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji w związku z prowadzonym postępowaniem.

Czytaj także:
Proboszcz kpi z sytuacji? Wydał oświadczenie… on tylko… zdjął jej kaptur?!
Ksiądz pobił w kościele dziewczynkę? Skandal w gryfińskiej parafii.