To będzie nie lada okazja dla miłośników głosu Krystyny Czubównej. Dziennikarka, prezenterka oraz lektorka zawita do Cedyni, aby swoim niepowtarzalnym głosem przeczytać fragmenty książki Petera Wohlbena pt. "Sekretne życie drzew" nagrodzonej tytułem Książki Roku 2016.


Krystyna Czubówna odwiedzi Cedynię. Polska dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka audycji radiowych i filmów przyrodniczych, znana wszystkim głównie "ze słyszenia" w cedyńskim Klasztorze odczyta fragmenty książki nagrodzonej tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu, publicystyka - "Sekretne życie drzew" Petera Wohlbena. 

Peter Wohlben to leśnik  z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Obecnie w Reńskich Górach Łupkowych praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych, a swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach oraz podczas seminariów.

Wydarzenie odbędzie się 15 października 2017 r. o godzinie 16.00 w Klasztorze w Cedyni. Jak mówią Organizatorzy, niedzielne spotkanie będzie dla społeczności gminy Cedynia oraz przybyłych gości doskonałą możliwością do poznania znanej osoby i wysłuchania ciekawej lektury.