Pracowity tydzień dla funkcjonariuszy policji z powiatu gryfińskiego. Przedstawiamy najważniejsze zdarzenia z jakimi musieli borykać się policjanci.

W dniu 28.10.2016 r. w Kłosowie w czasie kontroli drogowej ujawniono, że kierujący samochodem marki Mercedes 29-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego, kierował samochodem wbrew zakazowi sądowemu.

W dniu 29 października 2016 r. w Stołecznej gm. Trzcińsko-Zdrój dwaj mieszkańcy tej miejscowości dokonali zniszczenia drzwi garażowych poprzez wycięcie blachy oraz zniszczenia dachu garażu poprzez skakanie po nim powodując tym samym straty w wysokości 5000 zł. Za umyślne dokonanie zniszczenia mienia odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Gryfinie.

W dniu 30 października 2016 r. w Mieszkowicach dokonano zatrzymana 36-letniego mieszkańca tej miejscowości, który w trakcie interwencji znieważył w miejscu publicznym interweniujących policjantów oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Krzysztof M. został zatrzymany i doprowadzony do Sądu w trybie przyspieszonym.

W dniu 31 października 2016 r. w Starym Czarnowie policjanci ORD (Ogniwo Ruchu Drogowego) KPP w Gryfinie w czasie kontroli drogowej ujawnili, że kierujący samochodem marki Renault Megane 35-letni mieszkaniec naszego powiatu znajduje się w stanie nietrzeźwości 1,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Gryfinie przy ul. Lechickiej dokonano włamania do garażu poprzez wybicie okna, z którego skradziono kosę spalinową, elektronarzędzia oraz koła od samochodu. Suma strat to 1800 zł.