Pracowity tydzień dla funkcjonariuszy policji z powiatu gryfińskiego. Przedstawiamy najważniejsze zdarzenia z jakimi musieli zmierzyć się policjanci.

- W dniu 10 grudnia 2016 r. w Gryfinie przy ul. Kościelnej w mieszkaniu na parterze ujawniono zwłoki 44-letniej Sylwii D. z ranami ciętymi i kłutymi szyi. Zarzut zabójstwa przedstawiono 49-letniemu mężowi denatki Januszowi D.. Gryfiński Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

- W dniu 11 grudnia 2016 r. w Chojnie policjanci KP Chojna ujawnili, że kierujący motorowerem 4o-letni Rafał K znajduje się w stanie nietrzeźwości posiadając 0,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W dniu 10 grudnia 2016 r. na drodze krajowej K31 kierujący samochodem osobowym marki Mercedes 26-letni Paweł O. zjechał na pobocze drogi a następnie dachował. W wyniku zdarzenia kierujący z ogólnymi potłuczeniami oraz dziecko lat 2 z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zostali odwiezieni do szpitala.

- W dniu 11 grudnia 2016 r. dokonano zatrzymania 69-letniego Mirosława R. mieszkańca jeden z miejscowości w gm. Banie podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Gryfinie wobec w/w zastosowano dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

- W dniu 13 grudnia 2016 r. w Chojnie na ul. Słowiańskiej kierujący samochodem osobowym marki Skoda 30-letni Grzegorz H. potracił Helenę K., lat 79 ,która idąc drogą nagle z pobocza wtargnęła wprost pod jadący pojazd. W skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła w karetce pogotowia. Kierujący był trzeźwy.

- W dniu 15 grudnia 2016 r. na drodze krajowej K31 w rejonie miejscowości Graniczna doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Audi A4 kierowanego przez 41-letniego Ireneusza J. z samochodem marki Volvo kierowanego przez 51-letniego Sylwestra G. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący samochodem marki Volvo zmarł w szpitalu. Drugi z kierujących z ciężkimi obrażeniami ciała oraz pasażer samochodu marki Audi 41-letni Paweł T. zostali przewiezieni karetkami do szpitala w Szczecinie. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.