Za policjantami z powiatu gryfińskiego tydzień pełen pracy. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z jakimi zmierzyli się funkcjonariusze policji.

- W dniu 3 grudnia 2016 r. funkcjonariusze KP Chojna w czasie kontroli drogowej samochodu osobowego marki VW Bora ujawnili, że kierujący Rafał K. lat 40 znajduje się w stanie nietrzeźwości posiadając 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w czasie sprawdzenia danych osobowych okazało się, że w/w jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności zgodnie z nakazem wydanym przez SR w Gryfinie.

- W okresie od 2 do 3 grudnia 2016 r. w Chojnie przy ul. Łąkowej dokonano włamania do altany poprzez wyważenie drzwi, z której dokonano kradzieży wiertarki, pompy wody, butli gazowej i innych przedmiotów o łącznej wartości 1440 zł.

- W dniu 3 grudnia policjanci OPI KPP w Gryfinie dokonali zatrzymania Andrzeja Sz. lat 57 podejrzewanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubina i dziećmi a także 48-letniego Krzysztofa P. podejrzewanego o psychiczne znęcanie się nad konkubiną. Prokurator Rejonowy w Gryfinie wobec obu mężczyzn zastosował dozory policyjne, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

- W okresie od 1 do 5 grudnia 2016 r. w Chojnie dokonano kradzieży masztu-wiatrowskazu, zamontowanego na lotnisku wartości 500 zł.

- W okresie od 3 do 5 grudnia 2016 r. na terenie budowy firmy Jager dokonano kradzieży zagęszczarki marki Wacker Neuson o wartości 55.000 zł.