Szybki przepływ informacji i skuteczna współpraca policjantów z Choszczna, Zielonej Góry oraz Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziła do zatrzymania 47-latka podejrzewanego o kradzież Hyundaia o w wartości 190 tysięcy złotych, do której doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia na terenie Choszczna.


Podjęte przez choszczeńskich policjantów czynności pozwoliły ustalić prawdopodobnego sprawcę kradzieży, który mógł przebywać na terenie Zielonej Góry. Następnie funkcjonariusze zatrzymali wytypowanego mężczyznę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny oraz ustalonych miejsc, w których miały znajdować się części samochodowe, policjanci znaleźli i zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionego w Choszcznie Hyundaia.

We wskazanych miejscach znajdowały się także inne części samochodowe, które zabezpieczyli policjanci z Zielonej Góry w celu ustalenia ich pochodzenia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży pojazdu. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 47-latka, do którego sąd przychylił się w całości.