Jakże duże było dzisiaj zdziwienie mieszkańców Cedyni, gdy na ulicach miasta zobaczyli słynnego Koziołka Matołka. W swojej drodze do Pacanowa, to właśnie w Cedyni Matołek miał do wykonania specjalną misję.


Choć to niecodzienny widok na ulicach Cedyni, jednak na twarzy każdego, kto go dzisiaj zobaczył wywoływał uśmiech. Mowa o Koziołku Matołku, który w drodze do słynnego Pacanowa, wstąpił do Cedyni, aby jej najmniejszym mieszkańcom wręczyć specjalne zaproszenia na zbliżający się Dzień Dziecka.

Spacerując Koziołek Matołek odwiedził przedszkole, szkołę podstawową oraz gimnazjum. Zaszedł również do fryzjera, który przystrzygł mu kozią bródkę oraz restauracji, aby posilić się przed dalszą podróżą.

Zapytaliśmy dyrektora Cedyńskiego Ośrodka Kultury skąd pomysł na tego typu akcję.

- Akcja związana jest z personalizacją świetlic - informuje dyrektor COKiS Andrzej Łazowski. - Jednym z naszych celów jest to, żeby świetlice miały swoich patronów, wokół życiorysu i twórczości których będziemy się poruszali. Jednym z pierwszych miejsc jest świetlica "Tęcza" w Cedyni, której patronem będzie polski prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta Kornel Makuszyński - wyjaśnia dyrektor.

Oficjalne nadanie cedyńskiej świetlicy im. Kornela Makuszyńskiego odbędzie się podczas obchodów Dnia Dziecka. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę (03.06.2017 r.).

Kolejnym miejscem, które już jutro w drodze do Pacanowa odwiedzi Koziołek Matołek będzie Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku.