Zespół King Szczecin włączył się w akcję pomocy półtorarocznej Victorii. Dziewczynka urodziła się z obustronną wadą nóżek i tylko dzięki kosztownej operacji będzie mogła stanąć na nich. Podczas niedzielnego meczu z Dąbrową Górniczą przewidziana jest zbiórka pieniędzy i kiermasz. Dodatkowo wstęp na spotkanie jest zupełnie za darmo. Wystarczy jakąkolwiek kwotą wesprzeć chorą dziewczynkę.

Victoria urodziła się 22 czerwca 2015 z obustronną wadą nóżek (wrodzony zanik lub brak kości piszczelowej – Tibial Hemimelia). Nadzieją dla niej jest operacja w Stanach Zjednoczonych, dzięki której będzie mogła normalnie chodzić. Niestety jest to bardzo kosztowny zabieg, który kosztuje blisko półtora miliona złotych. Do tego trzeba również doliczyć roczny pobyt dziecka w Filadelfii. Koszykarze King Szczecin nie pozostali bierni wobec sytuacji chorej dziewczynki i włączyli się do zbiórki pieniędzy.

– Jako zawodnicy chcemy wesprzeć tę akcję. Mała jest super dziewczynką. Dziś miałem okazję ją poznać i wiem, że jest bardzo żywym i radosnym dzieckiem. Jest to bardzo ważna inicjatywa. Nasz sztab medialny na pewno wymyśli kilka ciekawych akcji, w których my z ogromną chęcią weźmiemy udział. Na pewno przekażemy jakieś gadżety na ten cel, które będzie można wylicytować. Staramy się nie odmawiać ludziom i wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc. Sam lubię brać udział w takich akcjach i największą radość sprawia mi, gdy widzę uśmiech u potrzebującej osoby – mówi Paweł Kikowski, zawodnik King Szczecin

Rodzice dziewczynki nie ukrywają, że każda pomoc jest dla nich ważna. Szczególnie, że na całą sumę najlepiej byłoby zebrać do kwietnia przyszłego roku. Według specjalistów, to wtedy jest najlepszy czas na przeprowadzenie operacji.

– Jestem wzruszona, że ktoś tak bardzo znany chce nam pomóc. W tej chwili Victoria porusza się wyłącznie na kolankach i nie jest w stanie stanąć na własnych nogach. Na ten moment mamy uzbierane dziesięć procent całej sumy. Po wszystkich konsultacjach dowiedzieliśmy się, że najlepszym terminem przeprowadzenia operacji byłby kwiecień. Moim największym marzeniem jest możliwość pospacerowania za rączkę z Victorią – mówi mama dziewczynki.

Każdy, kto chciałby pomóc, może to uczynić na jutrzejszym meczu Wilków z MKS-em Dąbrowa Górnicza 18 grudnia o godzinie 16:00 w szczecińskiej Azoty Arenie lub wpłacić dowolną kwotę na jeden z podanych rachunków bankowych.

Ponadto w szczecińskiej gali widowiskowo-sportowej przez cały weekend trwają targi świąteczne, podczas których również będzie można wesprzeć finansowo Victorię. Organizatorzy targów przewidzieli mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Pamiętajcie: Dobro wraca!

Fundacja Kochaj Życie
Bank Spółdzielczy oddział Raszyn
Nr konta:
65 8004 0002 2010 0019 7898 0002

Wpłaty z zagranicy:
Wpłaty w PLN:
65 8004 0002 2010 0019 7898 0002

Wpłaty w EUR:
11 8004 0002 2010 0019 7898 0004

Wpłaty w USD:
81 8004 0002 2010 0019 7898 0005
Swift Code: POL UPL PR

Zawsze z dopiskiem:
„Darowina dla Victorii Komada”

Oskar Masternak