Skala zniszczeń samochodu jest ogromna. W centrum Dębna doszło dziś do koszmarnego wypadku. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.


Jechał od strony dworca w kierunku ul. Kościuszki. Jechał prawdopodobnie bardzo szybko, o wiele szybciej, niż powinien w terenie zabudowanym. Na drodze zostały długie ślady hamowania. Kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Świadkowie zdarzenia natychmiast ruszyli na pomoc, odpięli klemy od akumulatora, by nie doszło do zapalenia się rozlanego paliwa. Udzielali też pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu karetki, tamowali m.in. krew.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, mł. ogn. dr Tomasz Kubiak informuje, że poszkodowany mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, został przewieziony do szpitala.

Teraz wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajmie się policja.

Mieszkańcy Dębna, którzy obserwowali akcję ratunkową, nie mają wątpliwości, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. I jak wskazują, niedaleko jest szkoła oraz przychodnia lekarska.