Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy w jednym z mieszkań nieopodal Pyrzyc zabezpieczyli dwa krzewy konopi i prawie 30 gramów narkotyków. W związku z uprawą i posiadaniem środków odurzających zatrzymany został 30 – letni mężczyzna.

Policjanci wydziału kryminalnego w toku prowadzonej sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Pyrzycach pojechali do miejscowości nieopodal Pyrzyc przesłuchać 30 – letniego mężczyznę. Po wejściu do mieszkania kryminalni wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci wezwali mężczyznę do wydania środków odurzających, na co 30 – latek zaprzeczył jakoby posiadał jakiekolwiek narkotyki.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukania ujawnili w mieszkaniu dwa krzaki konopi oraz niemal 30 gramów suszu roślinnego. Ponadto w jednym z pomieszczeń ujawnili również przerobioną domowym sposobem wyizolowaną szafkę wyposażoną w wentylator, oświetlenie oraz termostat w której uprawiane były konopie. Policjanci w mieszkaniu 30 – latka zabezpieczyli również wagę elektroniczną.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji w celu wykonania czynności. Na miejscu w komendzie zabezpieczony susz roślinny zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to marihuana. 30 – latek trafił do policyjnego aresztu, następnie podczas czynności usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratura zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie za uprawę oraz posiadanie środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.