Burmistrz Dębna zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie poetyckim pn. „Wiersz o kwarantannie”. Termin nadsyłania prac mija 15 maja.
Do wygrania nagrody rzeczowe.

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych z terenu miasta i gminy Dębno.  Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach literackich. Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać tekst poetycki związany tematycznie z czasem epidemii, kwarantanny, koronawirusa itd. Dopuszczalny jest każdy gatunek poetycki (np. wiersz, fraszka, tren, bajka, sonet, limeryk, haiku); dozwolone są również gatunki mieszane np. ballada, pieśń.
Pracę konkursową należy przesłać do 15 maja 2020 r. w wersji elektronicznej na adres e-mail: e.jenda@debno.pl w temacie wpisując: „konkurs wiersz o kwarantannie” wraz z podpisanym i zeskanowanym oświadczeniem (załącznik nr 1 – w przypadku osób niepełnoletnich; załącznik nr 2 – w przypadku osób dorosłych).

Szczegóły w regulaminie.