Kiedy potwierdzono oficjalnie, że w Gardnie pod Gryfinem powstanie centrum dystrybucyjne Zalando, władze gminy rozpoczęły kampanię sukcesu. Problem w tym, że może zabraknąć chętnych do pracy, w pobliskim Kołbaskowie bowiem, równie potężne centrum, buduje inny koncern.

Hala magazynowa o powierzchni 10 tys. m2 ma powstać niebawem w Kołbaskowie. Inwestycja się już rozpoczęła, a finał prac zaplanowany jest na przyszły rok. Nieoficjalnie mówi się, że w centrum logistycznym ma pracować około 3 tysięcy osób. Formalnie inwestorem jest warszawska firma Commercial Point specjalizująca się w budowie obiektów przemysłowych i komercyjnych, na razie jednak nie udziela informacji, kto niebawem przejmie teren, na którym trwa inwestycja.

W kuluarach mów się jednak, że właścicielem hali ma być Amazon. Pod Kołbaskowem (tuż przy węźle autostrady) będzie prowadzone centrum obsługujące rynek niemiecki. Amerykański gigant kadry pracowniczej szukał będzie na terenie nie tylko Kołbaskowa, ale również ościennych gmin.

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że Zalando rozważało inwestycję zarówno pod Gryfinem, jak i Kołbaskowem. Po licznych perypetiach związanych z zakupem terenów inwestycyjnych, Zalando ostatecznie rozpoczęło budowę w Gardnie, przy drodze S3. Teraz zaledwie 20 kilometrów dalej swoje centrum buduje Amazon.

Rafał Remont