Pierwsza konferencja weterynaryjna już za nami. Podczas imprezy, której byliśmy patronem medialnym, swoje prelekcje mieli najbardziej cenieni lekarze weterynarii z całego kraju. Na spotkanie z nimi przybyli nie tylko młodzi weterynarze, ale i miłośnicy zwierząt, którzy leczeniem zwierzaków nie zajmują się na co dzień.

To była wyjątkowa konferencja. Nigdy wcześniej podobnych w województwie zachodniopomorskim nie robiono. Jak mówi Milena Nalewaj, wicedyrektor TEB Edukacja, impreza wypadła bardzo dobrze.

- W konferencji wzięło udział sporo osób, zważywszy, że organizowaliśmy tego typu spotkanie po raz pierwszy, odczytujemy to jako sukces.

Wiadomo już, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji, niewykluczone, że impreza będzie miała jeszcze większy rozmach i będzie jej towarzyszyli liczni wystawcy, w tym producenci sprzętu czy też karm dla zwierzaków.

- W tym roku mogliśmy zobaczyć na czym polega czipowanie i sprawdzić, jak to działa w praktyce. To temat szalenie popularny, dzięki czipom bowiem można szybko zlokalizować zwierzaka, który na przykład postanowi nam sprawić psikusa i uciec – mówili uczestnicy konferencji.

Nie zabrakło dyskusji, porad i dobrej zabawy. Udział w konferencji brali znani lekarze weterynarii oraz miłośnicy zwierząt. Impreza odbywała się w szczecińskiej szkole TEB Edukacja.