14 września godzina 20:00, na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach odbędzie się koncert patriotyczny "Tym którzy zginęli dla Polski"
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację koncertu patriotycznego pt. „Tym którzy zginęli dla Polski” w ramach Programu Społecznik. Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.
Wydarzenie odbędzie się we współpracy z Gminą Mieszkowice i Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej.
14 września o godzinie 20:00 br. na Siekierkowskim Cmentarzu Żołnierzy 1. Armii WP w Starych Łysogórkach wysłuchamy koncertu patriotycznego w wykonaniu muzyków Opery na Zamku i chóru Sanctus. W trakcie koncertu cmentarz wojenny będzie podświetlony w barwy ojczyste.
W tym dniu zwiedzanie oddziału Muzeum w Starych Łysogórkach, będzie bezpłatne.
Realizacja wydarzenia pozwoli nam po raz kolejny oddać hołd wszystkim poległym walczącym za Ojczyznę.
W imieniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, Gminy Mieszkowice, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej serdecznie zapraszamy.
Współpraca: Centrum Kultury w Chojnie, Katarzyna Kupczyk i LS Project.