Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach serdecznie zaprasza na koncert klasyki piosenki francuskiej p.t

      "Yaga Kowalik w repertuarze ...PIAF GRECO AZNAVOUR ".

                                18 października 2019 roku,  godz.18.00

 

Koncert ten to prezentacja przez artystkę największych przebojów z repertuaru niezwykłych osobowości estrady francuskiej takich jak: Edith Piaf,Juliette Greco czy Charles Aznavour.

 

Yaga Kowalik związana jest artystycznie z Francją gdzie artystka nagrała płytę,

którą słuchacze mają możliwość nabyć przy okazji koncertu.

Na scenie obok wokalistki występuje rewelacyjny akordeonista po Konserwatorium w Kijowie _Walentyn Dubrowskij.

Brawurowa interpretacja piosenek,świetna oprawa muzyczna koncertu (koprodukcja polsko- francuska) oraz gra akordeonisty "przenoszą" słuchaczy w świat paryskiej ,artystycznej bohemy i zapewniają przeżycie niezapomnianych chwil.

Koncert jest prezentacją najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej. W koncercie pojawiają się także piosenki polskie.

Yaga Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki p.t „Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. 

Koncert płatny tylko 25 zł od osoby / bilety już w sprzedaży