Życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, złożonymi przez Burmistrza Morynia Józefa Piątka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztofa Koneckiego,   rozpoczęła się niedzielna uroczystość 3 marca w sali moryńskiego Geoparku.

Niezwykły koncert zagrała grupa muzyczna Trio Confetti ze Szczecina w składzie Maja Nizińska (wiolonczela), Kasia Krajka (flet) i Damian Krajka (altówka), prezentując własne aranżacje znanych utworów rockowych, rozrywkowych, filmowych, a nawet symfonicznego metalu. Trio koncertuje razem od ponad dekady. Na co dzień uczą w szkołach muzycznych i są managerami Grodzkiej Agencji Artystycznej; w wolnych chwilach wspólnie muzykują i aranżują. Wyróżnia ich samo podejście do muzyki. Grają to co lubią, a ich repertuar przełamuje stereotypy.

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się (po raz drugi w Moryniu) KABARET CZWARTA FALA z Kielc z programem pt. „Made in Poland II”. Oprócz prezentacji swojego autorskiego, najnowszego programu komicy przedstawili kilka „sucharów” z życia polityków i świata mody. Zaprezentowali również najnowsze skecze, rozbawiając publiczność do łez.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, który składa serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz publiczności za udział
w  wydarzeniu.