Koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mieszkowicach przygotował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. W Mieszkowicach i gminie od 7.30 kwestowało 34 wolontariuszy, gro z nich kolejny raz.

Koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mieszkowicach przygotował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. W Mieszkowicach i gminie od 7.30 kwestowało 34 wolontariuszy, gro z nich kolejny raz.

Zebraliśmy w sumie 19 944.07  złotych. Kwota 12 832,71 uzyskano ze zbiórki publicznej a pozostała kwota została osiągnięta dzięki imprezie w MGOK której uczestniczyło bardzo wielu mieszkańców.

Rozpoczęliśmy koncertem przebojów z repertuaru Maryli Rodowicz , piosenki były śpiewane przez wokalistów: Natalia Ziembowska, Dorota Szcząbrowska, Kamila Chodyniecka, Krystyna Mendyk, Ryszarda Grymuza, Bogumiła Biała i Zbigniew Ciszek.

Tłumy widzów przyciągnął koncert kolęd w wykonaniu przedszkolaków

Po raz kolejny mogliśmy szkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy, a fachowego instruktarzu udzieliła  lekarz Dorota Szcząbrowska. Następnie przepiękny pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Magdy i Denisa zachwycił wszystkich widzów. Ostatnim akcentem muzycznym był występ zespołu Herbata Blues.

Niestety nie odbyło się tzw. „Światełko do nieba”. Wykonawcami mieli być strażacy z OSP , którzy jednak musieli wyjechać na akcje gaszenia pożaru w Starych Łysogórkach.

Prezentacje na scenie były dodatkiem do aukcji wielu atrakcyjnych przedmiotów, znakomitych tortów, bonów podarunkowych na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, naukę jazdy konnej, romantyczne kolacje i wielkoorkiestrowe pamiątkowe gadżety i koszulki. Z aukcji kwota wyniosła 4 470 zł

Najmłodsi, i nie tylko, wspierali orkiestrę wykupując losy w naszej loterii. Kwota uzyskana z loterii to 2 096,16 zł

Uzupełnieniem, jak co roku, była Kawiarenka przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Mieszkowickich. Kwota jaką zebrały panie to 545,20 zł

Serdecznie dziękujemy za każdą okazaną pomoc, wsparcie i ofiarowanie darów rzeczowych na  loterie oraz aukcje. Państwa bezinteresowna i hojna pomoc przyczyniła się do osiągnięcia kolejnego mieszkowickiego rekordu. To Państwo Mieszkańcy naszej gminy oraz goście swoją obecnością i życzliwością udowodnili, że „Pomaganie jest dziecinie proste” . Dziękujemy wszystkim z całego serca