Udekorowana kolorowymi lampkami chojeńska choinka najprawdopodobniej nie spodobała się wandalom. Iluminacja została zniszczona. Wyjaśnianiem sprawy zajęła się Policja.


Do zniszczenia stawianej rokrocznie świątecznej choinki doszło w miniony weekend w Chojnie. Wandale naruszyli elementy konstrukcyjne iluminacji, naprawy wymagają także ozdoby choinkowe oraz przewody elektryczne.

- Na Plac Konstytucji 3 Maja praktycznie co weekend, wieczorem można spotkać grupki młodych osób, nie wykluczone, że właśnie którejś z nich choinka się nie spodobała - mówi nam jeden z mieszkańców okolicznych bloków.

- To przykre że nie potrafią uszanować cudzego mienia, przecież to ozdoba dla każdego mieszkańca Chojny - komentuje poruszona pani Ania.

Nie wykluczone, że straty wyrządzone przez wandali będzie musiał pokryć Urząd Gminy Chojna, ponieważ świąteczna ozdoba była wypożyczona.

- Straty obecnie nie są oszacowane, musi tego dokonać firma, od której wypożyczyliśmy iluminację, należy jednak podkreślić, żechoinka była ubezpieczona - mówi nam Jan Będzak, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnie.

Od rana pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Chojnie naprawiają zniszczoną ozdobę swiąteczną. Sprawą zajęli się także funkcjonariusze chojeńskiego Komisariatu Policji.