Wczoraj około godz.18.00 do jednej spod chojeńskich miejscowości samochodem marki Opel Omega przyjechało dwóch kompletnie pijanych mieszkańców Trzcińska-Zdroju. Pijani jeździli po miejscowości, później zaparkowali samochód nieopodal posesji, gdzie mieszka policjant chojeńskiego komisariatu.


Kiedy policjant podszedł do zaparkowanego samochodu spostrzegł, że mężczyźni, którzy siedzą w samochodzie są kompletnie pijani. W stacyjce nie było kluczyków. Wewnątrz samochodu były porozrzucane puszki i butelki po piwie. Policjant postanowił udaremnić im dalszą jazdę. Powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie. Kiedy oczekiwał na policyjny radiowóz mężczyźni chcieli opuścić pojazd i oddalić się. Policjant używając siły fizycznej i chwytów obezwładniających nie dopuścił do wyjścia mężczyzn z samochodu.

Po przejeździjcie radiowozu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do Komisariatu Policji w Chojnie. Badanie alkometrem 51-letniego Ryszard B. wykazało 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.