Akcja #KOMÓRKOMANIA, to nie moda na lepszy model telefonu. Jest to moda na uratowanie ludzkiego życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, lecz tych, które nosi się w swoim ciele.


10 kwietnia 2018 roku po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach przystąpił do II edycji Zachodniopomorskiej Komórkomanii.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.

W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że jest chora na nowotwór krwi zwany białaczkami. Szansą na całkowite wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

W akcji, która poprzedzona została w formie prelekcji dla uczniów - potencjalnych dawców szpiku kostnego, zarejestrowało się 41 osób.

Kolejny raz mogliśmy liczyć na otwarte umysły oraz wielkie serca naszych uczniów, którzy podjęli dobrowolną, świadomą decyzję o rejestracji do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego - komentują Organizatorzy.