W sobotę odbyły się warsztaty paralotniowe połączone z ogniskiem i podniebnymi pokazami umiejętności wykwalifikownych miłośników motoparalotni. Od godziny 16.00 można było podziwiać kolorowe skrzydła nad Żelichowem, gdzie miało miejsce spotkanie.


Na wydarzenie przybyło kilkunastu miłośników tego sportu, a każdy z nich opowiadał o innej dziedzinie. Zainteresowani mogli dowiedzieć się od czego zacząć przygodę z motoparalotnią, co jest potrzebne do podniebnych lotów lub jakie są koszty zakupu sprzętu i odbycia kursu. Na te i wiele innych zagadnień odpowiadali prowadzący warsztaty. Z godziny na godzinę dojeżdżało do Żelichowa coraz więcej zainteresowanych. Niespodzianką warsztatów była wizyta dr Agnieszki Matuszewskiej, która wraz z Markiem Schillerem, Marcinem Dziewianowskim oraz całym zespołem opowiedziała o pracach nad znaleziskiem z ubiegłego roku – tajemniczymi kręgami w okolicach Żelichowa.
Odważniejsi mogli wykupić lot, wznieść się w powietrze z zawodowymi pilotami i przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla uczestników warsztatów przygotowane było ognisko, przy którym każdy mógł upiec kiełbasę i wypić ciepłą herbatę.

Organizatorem tego pozytywnego zamieszania był Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Norbert Pająk, pomysłodawca przedsięwzięcia.