Trwają prace na odcinku Słonice – Choszczno. Modernizowane są perony, wiadukty i mosty, usprawniające podróże koleją, oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Szereg inwestycji, prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w województwie zachodniopomorskim, ułatwi pasażerom codzienną komunikację. Podróże regionalne i międzyregionalne staną się szybsze oraz bardziej bezpieczne i komfortowe.

Szybciej na co dzień

Od sierpnia toczą się prace na szlaku Słonice – Choszczno, gdzie wymieniana jest sieć trakcyjna oraz modernizowany jest jeden z torów (tor nr 1). Aby komunikacja kolejowa na tej trasie pozostała płynna, tor nr 2 zostanie zmodernizowany dopiero po zakończeniu prac na torze nr 1. Na razie to po nim, w dwóch kierunkach, odbywa się ruch pociągów. Modernizacja nawierzchni torowej sprawi, że pociągi pasażerskie będą mogły się rozpędzić do 160 km/h. Dzięki skróceniu czasu podróży oraz możliwości uruchomienia większej liczby połączeń, kolej stanie się dla mieszkańców i pasażerów atrakcyjną alternatywą dla przejazdów samochodem. 

Równolegle trwają remonty na stacji w Choszcznie i na przystanku Stary Klukom, gdzie modernizowane będą perony. Na stacji w Choszcznie, po rozbiórce peronu nr 2, zostanie wybudowany nowy. Aktualnie swobodną komunikację w trakcie prowadzonych prac zapewnia pasażerom wybudowany peron tymczasowy przy torze nr 3. Można się na niego dostać przejściem od strony miasta. Podróżnym w Choszcznie wygodne przechodzenie między peronami zapewni przejście pod torami.

Prace między Stargardem a Szczecinem

Prace modernizacyjne toczą się również pomiędzy Stargardem a  Szczecinem. Na stacji w Stargardzie przez następne 7 miesięcy przebudowywany będzie peron nr 3, rozpocznie się też budowa przejścia podziemnego na stacji. Rusza także przebudowa 2 wiaduktów kolejowych – w obrębie ul. Wyszyńskiego i ul. Szczecińskiej oraz przy ul. Składowej – i modernizacja 2 wiaduktów kolejowych przy ul. ks. Bogusława i Pierwszej Brygady. Ulice, przylegające do miejsc, w których znajdują się obiekty, zostaną odnowione – pojawią się nowe chodniki i oświetlenie, umożliwiające pieszym i rowerzystom bezpieczne poruszanie się po mieście.

Na stacji w Reptowie trwają przygotowania do budowy przejścia pod torami, prowadzącego na perony.

Na przystanku Szczecin Zdunowo przebudowywany jest peron nr 2. Zostanie wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię i ścieżki naprowadzające. Staną na nim nowe ławki, wiaty, pojawi się energooszczędne oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Równocześnie toczą się prace przy budowie przejścia podziemnego pod torami, które ułatwi podróżnym poruszanie się między peronami.Projekt „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę". Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji
Choszczno 


Choszczno 


Choszczno 


Choszczno 


Stary Klukom


Stary Klukom