30. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin zorganizowane przez Holenderską Organizację Karate Kyokyshin KWF w Narodowym Centrum Olimpijskim w Papendal odbyły się w dniach 25-26 listopada 2016 r. W turnieju wzięło udział 423 zawodników z 26 krajów w tym także na zaproszenie drużyny z Japonii, Australii i Stanów Zjednoczonych.

Otwarcia dokonał Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, gościem honorowym był prezydent Światowej Federacji Kyokushin Loek Hollander. Polską reprezentację młodzieżową reprezentowali Adamczewski Marcel oraz Hadała Wiktor, a reprezentację seniorów Gibowski Tomasz – zawodnicy UKS Karate Kyokushin z Morynia. Wiktor Hadała zajął 6 miejsce w kategorii juniorów natomiast Marcel Adamczewski 9 miejsce w kategorii młodzików. Największy sukces osiągnął Tomasz Gibowski startujący w seniorach (+35) open, który wygrał walki z Irańczykiem oraz Japończykiem. W walce o finał uległ innemu reprezentantowi Polski i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.

Zawodnicy z UKS Karate Kyokushin mieli okazję reprezentować Polskę oraz nasz region w zawodach tak wysokiej rangi. Był to najważniejszy start naszych zawodników w tym roku, który był poprzedzony kilkumiesięcznymi przygotowaniami oraz licznymi startami kontrolnymi na zawodach krajowych. W wyjeździe uczestniczyli jako trenerzy sensei Piotr Kos i sempai  Jacek Hadała. Zakwaterowanie oraz przejazd zawodników i trenerów zorganizował Okręgowy Związek Karate.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Morynia – panu Józefowi Piątkowi oraz Burmistrzowi Mieszkowic – panu Andrzejowi Salwa za wsparcie finansowe wyjazdu zawodników i trenerów z budżetów obu gmin, Komendantowi Powiatowemu Policji – panu Andrzejowi Stechnij za wsparcie finansowe wyjazdu Tomasza Gibowskiego oraz panu Jarosławowi Przygodzie - trenerowi Klubu Bokserskiego Garda w Chojnie, który udostępnił trenującym zawodnikom swoją bazę szkoleniową i służył pomocą w czasie przygotowań zawodników do startu.