Po raz drugi w tym roku zdjęcie Kingi Prociów zostało wyróżnione przez jedno z najbardziej prestiżowych pism na świecie i trafiło na stronę włoskiego Vogue.


To kolejny wielki sukces młodziutkiej mieszkanki Chojny. "Prickly Asylum" taką nazwę nosi zdjęcie wykonane przez Kingę Prociów, które na początku maja br. zostało wyróżnione i trafiło na stronę Italia Vogue.

Kinga Prociów to młoda artystka pochodząca z Chojny. Uczy się na Akademii Sztuki w Szczecinie, na kierunku Komunikacja Wizualna. Pasje i miłość do fotografii zaszczepił w niej ojciec Piotr Prociów, to od niego dostała swój pierwszy poważny aparat, którym był Nikon D70.

- Jestem szczęśliwa i zadowolona, ponieważ było to moje jedno z pierwszych zdjęć wykonanych analogowo i tym bardziej nie spodziewałam się, że zostanie docenione i że się spodoba - mówi Kinga.

Należy wspomnieć, że to nie pierwsze zdjęcie fotografki jakie zdobyło uznanie i zostało wyróżnione przez włoskich wydawców Italia Vogue. Choć prób było już kilka, pierwsze wyróżnienie Kinga zdobyła niecałe dwa miesiące temu, zamieszczając w swoim portfolio zdjęcie pn. "River pearl".

Obecny sukces, to "owoc" sesji zdjęciowej na polanie przy ul. Mistrzowskiej w Podjuchach. Do zdjęć pozowała modelka, Justyna Jaz.