33 - letni kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia odzyska najwcześniej za 3 miesiące.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drodze doszło w Łubiance w gminie Nowogródek Pomorski. Policjanci myśliborskiej drogówki prowadząc kontrole prędkości, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki Renault.  Po dokonaniu pomiaru prędkości z jaką poruszał się kierujący osobowym Renault, okazało się, że kierujący  na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 102 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Swoje uprawnienia odzyska najwcześniej za 3 miesiące. Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 33-letni mieszkaniec województwa Lubuskiego, który za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł a jego konto wzbogaciło się aż o 10 punktów karnych..

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.