Pyrzycka drogówka w miniony weekend zatrzymała na okres trzech miesięcy uprawnienia do kierowania trzem niefrasobliwym kierującym. We wszystkich przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

W miniony piątek funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach pełniłnadzór nad ruchem na drodze W-119. Jadąc radiowozem wyposażonym w videorejestrator w miejscowości Mielęcinek zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 67km/h.

52 – letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego po obejrzeniu filmu ze swoim udziałem i zarejestrowanym wykroczeniemzostał ukarany mandatem karnym, do jego konta przypisanych zostało 10 pkt karnych i oczywiście stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Dwóch kolejnych nieroztropnych kierujących w tym motocyklistę podobny los spotkał w sobotę. W godzinach przed popołudniowych patrol ruchu drogowego dokonał pomiaru prędkości kierującego pojazdem marki Mazda, który to w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Tym razem 67- letni łodzianin również pożegnał się ze swoimi uprawnieniami na okres 3 miesięcy, a jego portfel uszczuplił się o 400 zł wydane na mandat karny. By strat nie było zbyt wiele to kierujący zyskał 10 pkt karnych.

W niedługim czasie policjanci patrolując drogę W-119 w miejscowości Lipiany zatrzymali do kontroli motocyklistę. 35 – latek kierujący sportowym Suzuki przy ograniczeniu w terenie zabudowanym do 70 km/h jechał z prędkością 129km/h. Mieszkaniec województwa lubuskiego zakończył swoją przejażdżkę utratą prawa jazdy i mandatem karnym wraz z punktami karnymi.

Pamiętajmy! Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością będą karać piratów drogowych.