Myśliborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu marki Mazda, który o 61 km przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna poruszał się po drodze w miejscowości Rów z prędkością 111 km/h. Kierujący, który w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W piątek 04 października 2019r, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, podczas kontroli prędkości na drodze w Rów zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 61km/h. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w ostatnim czasie. Za kierownicą Mazdy siedział 36 letni mieszkaniec Powiatu myśliborskiego, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Ponadto kierujący wzbogacił swoje ,,konto" o punkty karne.To nie jedyne konsekwencje jakie musiał ponieść 36 letni kierowca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.