Huśtawki typu „bocianie gniazdo”, zestaw zabawowy twister, karuzela oraz huśtawki wahadłowe. O takie elementy do zabawy wzbogaciły się place zabaw w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej i Kołbaczu. Koszt ich zakupu to prawie 40 tys. zł.

 

Stan placów zabaw na terenie gminy poprawia się regularnie od kilku lat.

- Dzięki nowym elementom place zabaw stają się coraz ciekawszym miejscem na spędzanie czasu przez dzieci, młodzież i opiekunów. To właśnie nowe urządzenia zyskują na popularności użytkowania. Zwłaszcza teraz, po długo wyczekiwanym otwarciu placów zabaw po zamknięciu w wyniku pandemii - przyznała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

W Kołbaczu dzieci do dyspozycji mają trzy place zabaw. To obiekty za przedszkolem, koło szkoły oraz przy hali sportowej. Każdy z placów został doposażony o kolejny element zabawowy. Plac za przedszkolem zyskał huśtawkę „bocianie gniazdo”, plac przy szkole potrójną huśtawkę wahadłową, natomiast na placu przy hali zamontowano podwójną huśtawkę wahadłową.
Plac zabaw w Dębinie i Dobropolu Gryfińskim zyskał nowy element - huśtawkę pojedynczą "bocianie gniazdo”. Jest ono nowością w firmach specjalizujących się w zaopatrzenie placów zabaw, dlatego też sołectwa zdecydowały o zakupie urządzenia.

Mieszkańcy Glinnej zdecydowali o zakupie na plac zabaw zestawu zabawowego „twister”, składającego się z kominów połączonych linowym tunelem oraz elementów liniarnim, jak i ślizgawki.

Z kolei w Binowie pojawiła się nowa karuzela tarczowa.

- Nowe wyposażenie sprawia, że place zabaw cieszą się szczególnym zainteresowaniem dzieci. Dzięki doposażaniu tych miejsc o nową bogatszą infrastrukturę, zachęcamy dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu - podsumował sołtys Binowa i zarazem radny rady gminy Stare Czarnowo Piotr Paczkowski.

Elementy placów zabaw zakupione zostały ze środków funduszy sołeckich Binowa, Dębiny, Dobropola Gryfińskiego, Glinnej i Kołbacza.