Myśliborscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu. W trakcie dalszych czynności ustalono kolejne miejsce, gdzie były rozbierane na części kradzione samochody. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kradzione części samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów oraz kradzione tablice rejestracyjne. Policjanci ustalili, że samochody utracone były zarówno na terenie Niemiec jak i Polski. Łącznie w tej sprawie zatrzymano 6 osób. Usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa. Wobec trzech z nich zastosowano tymczasowy areszt natomiast pozostali objęci zostali dozorem Policji.

Wspólna praca myśliborskich dzielnicowych i policjantów z pionu  kryminalnego doprowadziła do ustalenia miejsca, gdzie mogły być rozbierane na części kradzione samochody. Funkcjonariusze pojechali do jednej z miejscowości w powiecie myśliborskim, gdzie w opuszczonych pomieszczeniach znajdowała się dziupla samochodowa. Wewnątrz znajdowało się kilka samochodów, głównie niemieckich marek, które były już rozebrane na części. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam kradzione  elementy pojazdów oraz kradzione tablice rejestracyjne.

Dalsze ustalenia kryminalnych doprowadziły do kolejnego miejsca znajdującego się w powiecie myśliborskim, gdzie były rozbierane na części kradzione auta. Tam funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejne części z kradzionych samochodów.

Łącznie policjanci odnaleźli części samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów głównie z  Audi, VW i Skody.

W tej sprawie zatrzymanych zostało 6 osób w wieku od 22 do 37 lat. Zdecydowana większość to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.
Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Myśliborscy policjanci gromadzili w tym czasie materiał dowodowy pozwalający na postawienie im zarzutów.

Funkcjonariusze ustalili, iż część z  zatrzymanych włamywało się do samochodów niemieckich marek, które następnie kradli. Sprawcy zajmowali się przestępczym procederem zarówno na terenie Niemiec jak i  Polski.

Trzech mężczyzn w wieku 36-37 lat usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem a sad zastosował już wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzani ci  objęci zostali policyjnym dozorem.

Sprawa ma charakter rozwojowy nie wykluczone są kolejne zarzuty.