Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w dalszym ciągu ujawniają kierujących, którzy to poruszają się z nadmierną prędkościa.

Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji oraz wypadków. Dlatego też policjanci gryfińskiej drogówki za działania priorytetowe stawiają sobie ujawnianie wykroczeń z art. 92a KW (tj. przekraczanie dozwolonej prędkości) w szczególności na obszarze zabudowanym. Działania te za zadanie mają zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a co się z tym wiąże zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dnia 13.10.2019 roku policjanci RD pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie gm. Banie. Na jednej służbie ujawnili oni dwa wykroczenia, gdzie kierujący przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeden z nich przekroczył prędkość, aż o 63 km/h. Przypominamy, że zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymuję się prawo jazdy na okres trzech miesięcy, dodatkowo nadkłada się na nich wysoki mandat oraz punkty karne.

Apelujemy do Państwa o przestrzeganie ograniczeń prędkości w szczególności podczas opadów deszczu, których w porze jesienno-zimowej Nam nie brakuje.