Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 11 osób - pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena. Śledztwo dotyczy korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni. W tej sprawie jest już łącznie ponad 30 podejrzanych.


W dniu 17 lipca 2017 r. na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Delegatury w Szczecinie dokonali zatrzymania kolejnych 11 osób, w sprawie związanej z tzw. korupcją menadżerską do jakiej dochodziło w Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie.

- W toku śledztwa ustalono dotychczas, że co najmniej od czerwca 2016 r. osoby zatrudnione w Elektrowni Szczecin nie dopełniały swoich obowiązków i przyjmowały biopaliwo o właściwościach nie spełniających norm technicznych przewidzianych w umowie - informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. 

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali wczoraj kolejne 11 osób -  sześciu  kierowców ciężarówek oraz pięciu przedstawicieli producentów biomasy. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali w tym wątku śledztwa 22 osoby m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra Elektrowni Szczecin.  Ówczesny główny inżynier Elektrowni Szczecin został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

- Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowego w rożnych kwotach do 60.000 zł - wyjaśnia rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Jak wskazują ustalenia śledczych, proceder mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa tj. Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Czytaj także:
Korupcja w Dolnej Odrze. CBA zatrzymuje kolejnych podejrzanych.
CBA w Dolnej Odrze! Zatrzymali czterech pracowników!
Korupcja w Dolnej Odrze? Prokurator stawia zarzuty!

CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie!
Trzy osoby zatrzymane w wyniku działań CBA w Dolnej Odrze.
W "Dolnej Odrze" CBA zamieszkało na dobre.