Piłkarze z Krzęcina zagrali lepiej i wygrali zasłużenie. Zwycięstwo w meczu barażowym sprawi, że w przyszłym sezonie Klon nadal będzie występował w regionalnej okręgówce. Odrzanka za to spada do niższej ligi.

Wczoraj odbyło się spotkanie pomiędzy Odrzanką Radziszewo a Klonem Krzęcin, obie drużyny zajęły odpowiednio 13 miejsce w rozgrywkach regionalnej ligi okręgowej i musiały stoczyć bój o utrzymanie się w rozgrywkach. Stawka meczu była wysoka, przegrany bowiem w przyszłym sezonie znajdzie się w piłkarskiej otchłani, czyli rozgrywkach A Klasy.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla zawodników z Krzęcina. Już w 7 minucie pojedynku Tomasz Walusiak strzelił bramkę dla Klona. Odrzanka chciała rzucić się do ataku i odrobić straty, ale team z Krzęcina grał uważnie w defensywie i szybko w środku pola. Zawodnicy z Radziszewa nie radzili sobie na boisku i... tyle było z ich prób ataku. Do przerwy wynik nie uległ z mianie.

W drugiej odsłonie pojedynku Klon nadal dominował. W 58 minucie do bramki Odrzanki trafił Paweł Lewandowski i zrobiło się 2:0. To było zbyt dużo jak na drużynę z Radziszewa, która nie potrafiła narzucić swojego stylu gry. Przed końcowym gwizdkiem spotkania Klon mógł podwyższyć rezultat, ale zabrakło skuteczności. Niemniej pewna wygrana 2:0 zapewniała pozostanie w rozgrywkach okręgówki, tymczasem Odrzanka w przyszłym sezonie zagra w A Klasie.