Gryfinianka, Klaudia Maślanka, wygrała rywalizację pań na dystansie 6 kilometrów podczas biegu Bukołaz w Puszczy Bukowej. Impreza odbyła się po raz pierwszy, ma to być jednak pierwszy etap cyklu biegów górskich i trialowych.

Bieg główny odbywał się na dystansie 21 kilometrów, to nieprzypadkowa długość, ma ona wymiar historyczny i upamiętnia okres państwowości II Rzeczypospolitej Polskiej, czas 21 lat Niepodległości (11 listopada 1918 - 6 października 1939).

Podczas biegu głównego, na mecie zameldowało się 97 biegaczy, tę rywalizację wygrał Bartosz Drobczyński, który pokonał trasę w czasie 01:29:39.70. Wśród pań triumfowała Katarzyna Otoka z czasem 01:51:28.85.

Na dystansie 6 kilometrów wygrał Piotr Kuchta z czasem 00:24:11.95, a wśród pań wygrała gryfinianka, Klaudia Maślanka (jej czas to 00:28:53.70).

Bieg odbywał się w bardzo trudnych warunkach, trasa była wymagająca pod względem ukształtowania terenu, dodatkowo zawodnikom nie sprzyjała aura, w wielu miejscach biegacze musieli borykać się zarówno ze stromym podbiegiem, jak i błotem.

Impreza o nazwie Bukołaz to seria biegów górskich i trialowych dla dorosłych i dla dzieci.