Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich, którzy wybrali ścieżkę edukacji w klasach mundurowych. Młodzież kształcąca się w zakresie policyjnym kolejny raz odwiedziła pyrzycką jednostkę by z bliska poznać specyfikę służby w Policji.

Pyrzycka Policja już od siedmiu lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1. Kolejne klasy mundurowe realizując program nauczania goszczą w ramach lekcji w pyrzyckiej jednostce. Licealiści wraz z opiekunem spotkali się z naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Krzysztofem Jemielity, który opowiedział młodzieży o pracy Policji, możliwości awansu i rozwoju zawodowego. Podczas spotkania młodzież mogła poznać specyfikę służby na stanowisku kierowania, które jest niewątpliwie sercem każdej jednostki Policji. Policjanci pełniący służbę na tzw. dyżurce zapoznał licealistów z charakterem miejsca jakim jest stanowisko kierowania oraz opowiedzieli o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobie pełniącej w tym miejscu służbę.

Przed licealistami jeszcze sporo nauki, jednak mamy nadzieję, że dzięki takim wizytom i poznaniu specyfiki służby w Policji złapią bakcyla zawodu i w przyszłości wstąpią w nasze szeregi.