Grozi jej amputacja ręki wraz z barkiem. Kinga walczy z paskudnym nowotworem, a wszyscy jej przyjaciele wierzą, że uda się pokonać chorobę. Wciąż można wspierać dziewczynkę dokonując wpłat na konto bankowe stowarzyszenia UNUM.


Kinga wraz rodziną mieszka w Więcławiu (gm. Dębno). W tej niewielkiej miejscowości rozgrywa się prawdziwy dramat. Dziewczynka walczy ze złośliwym nowotworem już od 4 lat. Choroba jest wyjątkowo paskudna, rak atakuje tkanka łączną i tkankę miękką kończyny górnej, łącznie z barkiem. Nowotwór często się wznawia i powraca, teraz zaatakował po raz kolejny. Niestety operacja związana z usunięciem nie jest możliwa, ponieważ nowotwór wszedł w nerwy. Lekarze, którzy opiekują się Kingą, sugerują amputację ręki wraz z barkiem. Nie wiadomo jednak, czy tak drastyczne kroki pozwolą dziewczynce wygrać z rakiem. Na razie trwa walka o to, by do zabiegu doszło jak najpóźniej.

Rodzina Kingi, jak i sama dziewczyna, potrzebuje wsparcia finansowego. Stowarzyszenie UNUM prowadzi konto bankowe i zbiera środki na pomoc dla dziewczynki. Wpłat można dokonywać:

Stowarzyszenie UNUM
74-400 Dębno
Bank Pekao Oddział w Dębnie ul. Mickiewicza 34
28 1240 3552 1111 0010 6845 2121
z dopiskiem: KINGA

W najbliższym czasie w Dębnie odbędzie się kilka imprez, z których dochód pozostanie przekazany na leczenie Kingi. To m.in. warsztaty scrapbookingu, festyn Otwarte Serca, czy też koncert kolęd.