Kto rozlał na drodze wojewódzkiej gnojowicę? Do fatalnego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych, na kilkunastokilometrowym odcinku zalegał cuchnący szlam. Kierowcy musieli uważać, by nie wpaść w poślizg. Istniało duże zagrożenie wypadkiem z powodu zanieczyszczenia. Teraz policja szuka winnego.

Kierowcy byli w szoku. Ci, którym przyszło wczoraj przemieszczać się po drodze wojewódzkiej 121 na odcinku Gajki – Parnica, musieli jechać po nawierzchni zalanej szlamem. Gnojowica nie tylko cuchnęła, ale także stwarzała realne zagrożenie poślizgiem. Teraz policja prowadzi postępowanie, szuka świadków, którzy mogli widzieć zdarzenie.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie polegającego na zanieczyszczeniu fekaliami drogi publicznej na odcinku Gajki-Parnica – mówi Bogumił Prostak z gryfińskiej komendy policji.

Według śledczych, do feralnego przewozu gnojowicy doszło wczoraj w godzinach między 16:00 a 17:00.

W związku z zaistniałym zdarzeniem policja prosi świadków, którzy w dniu 11 października na drodze W121 Gryfino-Parnica widziały pojazd, z którego wyciekały fekalia o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie tel.91 4326811, 997 lub 112.