Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 19 sierpnia 2018 r. na skrzyżowaniu dróg Myślibórz-Dalsze spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Fiat nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Romet jadącemu z naprzeciwka na wprost i doprowadził do zdarzenia obu pojazdów na skutek czego pokrzywdzony kierujący motorowerem doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 kk, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.   

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 19 sierpnia 2018 r. podejrzany kierował samochodem osobowym marki Fiat Punto. Jechał ona drogą krajową o nr 23 z Dębna do Myśliborza. W tym samym czasie kierujący motorowerem marki Romet jechał tą samą drogą z przeciwnego kierunku. Na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Dalsze doszło do zderzenia obu pojazdów.  Ustalenia poczynione w toku postępowania wykazały, że kierujący samochodem osobowym podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który poruszał się w sposób prawidłowy. Na skutek zderzenia, pokrzywdzony kierujący motorowerem doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Podejrzana (lat 70) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był on wcześniej karany  sądownie. W toku postępowania przyznał się do zarzutu.     

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.