Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 25 marca 2019 r. w miejscowości Krzemlin, będąc uprzednio karanym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ponownie prowadził w ruchu lądowym pojazd tj. motorower znajdując się jednocześnie w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia w wysokości 0,7 promila alkoholu we krwi, tj. o czyn z art. 178a § 4 kk,

W dniu 25 marca 2019 r. na terenie miejscowości Krzemlin  funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem podejrzanego.

Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia w wysokości 0,7 promila alkoholu we krwi.

 Ponadto ustalono, że był on wcześniej karany sądownie za przestępstwo podobne, tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.   

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 4 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.