O godzinie 17:30 miał się odbyć mecz Pucharu Polski pomiędzy Czciborem a Odrą Chojna. Derby regionu nie zostanie jednak rozegrane, ponieważ drużyna z Cedyni oddała mecz walkowerem.


Czy tak się powinno rozwiązywać swoje kadrowe problemy? Czcibor Cedynia nie jest w stanie zebrać na dzisiejszy pojedynek drużyny, dlatego postanowił oddać pojedynek drugiej rundy Pucharu Polski ZZPN walkowerem. Przeciwnikiem miała być Odra Chojna.

- Chcieliśmy zagrać ten mecz – mówi trener Odry, Grzegorz Michasiuk.

Odra jest już pewna awansu do kolejnej rundy. Z kim się tam zmierzy? Nie wiadomo, losowanie odbędzie się po rozegraniu innych dzisiejszych meczów.

Kibice z Cedyni rozumieją decyzję klubu. Jak twierdzą, w zespole nie ma zawodowych piłkarzy, a co za tym idzie – wszyscy muszą gdzieś pracować i w środku tygodnia trudno o wolny czas na grę w piłkę.

- Można jednak było pomyśleć o wpuszczeniu na boisko juniorów. Przegraliby mecz, ale przynajmniej zdobywaliby doświadczenie, a nie ma lepszej formy treningu – komentuje jeden z fanów Czcibora.

Najciekawsze pojedynki, jakie dzisiaj kibice z regionu będą mogli obejrzeć to m.in. mecze pomiędzy Iskrą Banie a Chemikiem Police oraz Łabędziem Widuchowa a Ogniwem Babinek. Oba te pojedynki rozpoczną się o 17:30.