Mieszkowickie Spotkania z Piosenką Kresową – KAZIUKI cieszą się coraz większą popularnością i zatacza coraz to szersze kręgi. Świadczy o tym fakt, że w tym roku na naszej scenie wystąpiła rekordowa ilość zespołów (14), w tym 4 które po raz pierwszy zaszczyciły nas swoją obecnością. Ogromną niespodzianką był występ Grzegorza Podwójnego – muzyka, kompozytora, wokalisty, aranżera, autora tekstów. Jego wzruszająca opowieść o historii tworzenia piosenek o tematyce kresowej oraz przepiękne utwory w jego wykonaniu niejednej osobie wycisnęła łzę z oka.

Na mieszkowickiej scenie wystąpili: zespoły „Canto” z Kamienia Wielkiego, „Jagienki”, „Śpiewajmi” z Bogdańca, „Cantores” z Witnicy, „Platerówki” z Boleszkowic, „Emeranto”, „Od Serca” z Chojny, „Sami Swoi” z Zielina, „Dobrawa”, „Niespodzianka” z Mieszkowic, „Kalimera” z Bielinka, „Macierzanka” z Pacholąt, „Słoneczne Seniority” ze Skolwina, kapela „Borowiny” z Trzcińska Zdroju oraz wspomniany wcześniej Grzegorz Podwójny z Dębna.

Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych Kaziuków; zespołom i instruktorom za przygotowanie wspaniałych występów oraz wsparcie w postaci blachy ciasta, moim współpracownikom za przygotowanie sali oraz posiłku, Jackowi Grędzie (OSP Mieszkowice) za pomoc w przygotowaniu wystroju sali i wypożyczenie krzeseł, Urzędowi Miejskiemu w Mieszkowicach za wypożyczenie krzeseł, Jarosławowi Błoniarczykowi za obsługę nagłośnienia, wszystkim za obecność i dobre słowo.